Adam Sypniewski

Założyciel i główny pomysłodawca projektu Edu-Arte- Warsztatownia Artystyczna działającego aktualnie pod nazwą Przystań Artystyczna Adama Sypniewskiego.

Swoją przygodę z muzyką rozpoczął od nauki gry na gitarze w 1981 r. u Pana Krzysztofa Białego w dzisiejszym Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

Następnie, uczęszczał do klasy gitary w Państwowej Szkole Muzycznej II st. na ul. Głogowskiej w Poznaniu oraz ukończył Studia magisterskie na Wydziale Muzykologii Akademii Muzycznej w w Poznaniu. Uprawnienia pedagogiczne uzyskał na Akademii Muzycznej  w Łodzi.

Od 1994 nauczał w Państwowej Szkole Muzycznej II st. w Szczecinku. Prowadził także zajęcia terapii muzycznej w Domu Samopomocy Środowiskowej "Walentynka" w Szczecinku.

W 2009 rozpoczął działania edukatorskie związane z nauką gry na instrumentach na terenie Poznania i stworzył projekt Edu-Arte aktualnie Przystań Artystyczna Adama Sypniewskiego.

 Jest pomysłodawcą i głównym organizatorem pierwszego konkursu gitarowego w Poznaniu adresowanego do amatorów pn. "Poznańska Wiosna Gitarowa”, który od 2011 roku przyciąga szerokie grono miłośników gry na gitarze z całego kraju.

Prywatnie miłośnik sportów wodnych, żeglarstwa i morsowania.

Kinga Staut

Tancerka, wokalistka, autorka tekstów, pedagog.

Z Przystanią Artystyczną Adama Sypniewskiego związana od samego początku jej działalności.

Urodzona w Szczecinie swoją przygodę z tańcem zaczęła już w wieku 13 lat.

Pobierała lekcje tańca min. w PINEAPPLE DANCE STUDIO w Londynie.

Regularnie regularnie rozwija swoje umiejętności taneczne uczestnicząc w Warsztatach Tańca Współczesnego organizowanych co roku przez Polski Teatr Tańca w Poznaniu.

Wielokrotna laureatka konkursów tanecznych i wokalnych.

Prywatnie miłośniczka... tańca!

Leon Miklosik

Urodzony 2 kwietnia 1951 roku w Poznaniu.

Z Przystanią Artystyczną i Edu-Arte Promotion - Warsztatownia Artystyczna Adama Sypniewskiego związany od samego początku jej działalności.

Sędzia szachowy I klasy, sędzia warcabowy III klasy, instruktor dyscypliny sportu szachy.

Sekretarz Klubu Szachowego LECH-WSUS Poznań.

Wieloletni instruktor w wielu klubach szachowych i domach kultury

Jego opowieści o historiach szachowych i wybitnych mistrzach opowiadane podczas zajeć budzą podziw i zainteresowanie nawet i największych urwisów.

Agata Kiesiak

Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Zbąszyniu oraz Państowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Poznaniu w klasie gitary oraz studentka Akademii Muzycznej w Poznaniu i Bydgoszczy w klasie lutni.

Jako gitarzystka zdobyła I-szą nagrodę na Konkursie Gitarowym w Poznaniu w kategorii szkoły muzyczne drugiego stopnia. W tym czasie uczęszczała także na lekcje gitary elektrycznej do Wojciecha Hoffmana.
Jako lutnistka brała udział w Nadnoteckim Festiwalu Muzycznym - Piękny Śpiew w Czarnkowie , projektach orkiestrowych w Bydgoszczy oraz wielu kursach m.in. Letnich Metodycznych Kursach Muzyki Dawnej w Warszawie.
Ukończyła kurs pedagogiczny w ramach Studium Pedagogicznego na Akademii Muzycznej w Poznaniu.
Od kilku lat zajmuje się nauczaniem dzieci i młodzieży gry na gitarze, a także ukulele.
Interesuje się muzyką średniowiecza, renesansu, baroku i współczesną muzyką rozrywkową - rockową i popową.

Oprócz muzyki kocha język norweski i jazdę na rowerze. 

Zofia Lewandowska-Murgatroyd

Absolwentka Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia oraz Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu klasy klawesynu.

Po studiach w Polsce ukończyła także studia podyplomowe z wykonawstwa muzyki dawnej w Yorku w Wielkiej Brytanii. Zarówno tam jak i w Poznaniu, już podczas studiów pracowała na uczelni jako akompaniatorka studentów Zakładu Instrumentów Historycznych.

Uczestniczka i laureatka konkursów muzyki solowej i kameralnej.

Brała udział w wielu projektach orkiestrowych i kameralnych, koncertując także solowo w wielu krajach Europy, m. in. na Węgrzech, w Niemczech, Luksemburgu, Wielkiej Brytanii i Polsce.

Od czasów studenckich uczy dzieci i dorosłych gry na pianinie i fortepianie.

Prywatnie miłośniczka filmów kostiumowych oraz tańca irlandzkiego.

Anna Biniaś

Anna Biniaś jest absolwentką Royal College of Music w Londynie w klasie lutni prof. Jakoba Lindberga.

Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku sześciu lat, ukończyła klasę fortepianu w POSM I st. im. H. Wieniawskiego w Poznaniu, a następnie klasę gitary klasycznej w POSM II st. im. M Karłowicza.

W 2012 roku uzyskała tytuł zawodowy muzyka.

Anna posiada ponad 4-letnie doświadczenie w nauczaniu dzieci i dorosłych gry na gitarze.

Jej uczniowie uzyskują najwyższe wyniki na egzaminach (m.in. ABRSM w Wielkiej Brytanii), a także stypendia muzyczne.

Program realizowany na zajęciach jest dostosowany do potrzeb, możliwości i zainteresowań ucznia.

Weronika Bartkowiak

Weronika Bartkowiak – absolwentka Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I im. Henryka Wieniawskiego i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu w klasie skrzypiec – „Solnej”.

 

Po zdobyciu w 2013 roku tytułu zawodowego muzyka, pielęgnuje pasję grając w Orkiestrze Kameralnej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz nauczając dzieci i dorosłych gry na skrzypcach.

 

Poza grą na instrumencie kończy studia prawnicze oraz pracuje w kancelarii prawnej, a jej pasją jest nauka języków obcych oraz podróże.

Maria Tomczak

Po raz pierwszy zetknęłam się z jogą 8 lat temu. Po dwóch latach praktyki hatha yogi za namową przyjaciół trafiłam na zajęcia ashtanga vinyasa yogi – ta podróż nadal trwa a ja płynę z jej prądem..

Moim marzeniem jest dzielenie się jogą. Nie tylko dobroczynną asaną i techniką na macie, ale też jej szerszym kontekstem – oddziaływaniem na ciało oraz psychikę, codzienne wybory i styl życia. Staram się nieustannie pogłębiać doświadczenia zdobyte na macie i wiedzę. Wzięłam udział w wielu warsztatach z dziedziny jogi:  m.in. z Mateuszem Dekerem, Marią Stróżyk, Basią Lipską, Maxem Czenszakiem, Davidem Keilem, Mateuszem Stańczakiem, Davidem Garrigues, Dany Sa, Stu Girlingiem, Nancy Gilgoff, Ty Landrum  oraz Manju Joisem.

W sierpniu 2015 r. spełniło się jedno z moich marzeń: poznałam wielkiego nauczyciela jogi -  Sharatha Joisa, w trakcie jego europejskiej trasy w Kopenhadze. Luty 2016r. i marzec 2017r. spędziłam w Mysore w południowych Indiach, gdzie praktykowałam jogę w Instytucie Ashtanga Yogi Shri K. Patthabi Jois’a pod czujnym okiem Sharatha Jois’a. W czerwcu 2016r. ukończyłam Teacher Training Course organizowany przez Manju Joisa i Andreę Lutz w Berlinie. Nauczam od 3 lat.

Maria Borowy

Zawodowo zajmuje się analizą potrzeb użytkowników i projektowaniem rozwiązań, głównie stron www, aplikacji i narzędzi internetowych. Pracuje jako User Experience Designer w firmie tworzącej oprogramowanie.

Z pasji do jogi stworzyła swój drugi zawód: We wrześniu 2016 roku ukończyła kurs nauczycielski prowadzony przez szkołę Frog Lotus Yoga International w Hiszpanii.

Brała udział między innymi w warsztatach: 21-23.10.2013 Jivamukti Yoga - Dechen Karl Thurman, 21-23.02.2014 Ashtanga - Basia Lipska Larsen, 17-18.05.2014 Ashtanga - Basia Lipska Larsen, 18-29.08.2014 Ashtanga Vinyasa Yoga - Mateusz Deker, 4-5.10.2014 Hatha Vinyasa - Sybille Schlegger, Andreas Ruhula, 18-19.04.2015 Acroyoga Michał Maciaszek, 7-8.11.2015 Acroyoga Michał Maciaszek, 09.01.2016 Ashtanga Second Series - Mateusz Deker, 27.08-16.09.2016, 22-24.06.2018 warsztaty z Ana Forrest i Jose Calarco w Berlinie.

 

Oraz kursach:

Kurs Nauczycielski 200h Yoga Alliance - Vidya Jacqueline Heisel, 12-13.11.2016 Kurs podstawowy masażu tajskiego - Alfonso Cazenave, 28-29.01.2017 Kurs joga dla Dzieci - Emilia Burkiewicz, 28-29.10.2017 Anatomia Jogi. Biomechanika w asanach - Mateusz Stańczak, 19-22.07.2018 Kurs Nauczycielski 30h Yin Yoga - 5 Elements International School of Yoga and Movement

Anna Sieńkowska

Anna Sieńkowska jest absolwentką Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu.

Dyplom z projektowania graficznego obroniła w pracowni ilustracji i typografii prof. Grzegorza Marszałka.

Terapeutka zajęciowa, animator kultury i aktywna artystka.

Od 2014 r. jest współzałożycielką Fundacji ,,Sztuka dla Ciebie” i w ramach Pracowni Garbary30 prowadzi warsztaty malarskie, rysunkowe i rzeźbiarskie a jako Galeria Centralne Oko organizuje wystawy i plenery.

Od kilku lat współpracuje z Centrum Kultury Zamek, prowadząc warsztaty z dziećmi i młodzieżą w ramach wydarzeń: "Biblioteka Wyobraźni" oraz "Na Straży Wyobraźni".

Dziesięć lat temu założyła i prowadzi Szkołę Rysunku i Malarstwa przygotowującą do egzaminów na wyższe uczelnie artystyczne.

Agata Ryniecka

Psycholog dziecięcy, prowadząca rozwojowe grupy zabawowe.

Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (specjalizacja: psychologia edukacji, seksuologia kliniczna).

Od wielu lat organizuje i prowadzi:

- rozwojowe grupy zabawowe,

- zajęcia wspierające koncentracje uwagi dziecka i pamięć dla dzieci z różnymi trudnościami edukacyjnymi.

Inicjatorka grupy zabawowej w przedszkolu „Koraliki” na, dzięki, której dzieci poznawały przestrzeń przedszkolną: sale, rytm

Autorka bloga: poradydo.pl

Paweł Polarczyk

Ukończył studia magisterskie kier.  Pedagogika na UAM w Poznaniu oraz studia licencjackie na kierunku Wychowanie Fizyczne. Posiadam doświadczenie w prowadzeniu zajęć szachowych z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym.

 

Mistrz Poznania Juniorów do lat 15 2008r

V-ce Mistrz Wielkopolski Juniorów w Szachach Szybkich 

V-ce Mistrz Wielkopolski Juniorów w Szachach Klasycznych do lat 15 2008r

Wielokrotny Medalista Mistrzostw Wielkopolski indywidualnie i drużynowo.

Brązowy Medalista Półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów 2008r 

Medalista Drużynowych Mistrzostw Polski 2009

Anna Robakowska

Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, Wydział Wokalno-Instrumentalny, kierunek Wokalno-Aktorski. 

Na swoim koncie posiada szereg koncertów solowych oraz udział w takich wykonaniach jak "Polskie Requiem" Krzysztofa Pendereckiego w na festiwalu muzyki współczesnej Vratislavia Cantans czy na Festiwalu w Münster Pasji wg. św. Łukasza  Krzysztofa Pendereckiego.

Ukończyła także min. następujące kursy i szkolenia:

- Emisja głosu w musicalu, zastosowanie metody (SLS) (2018, prowadzący Marta Florek)

- Mowa ciała na scenie i w życiu (2017 , prowadzący Ireneusz Krosny)

- Emisja głosu, dykcja w musicalu i rozrywce (2015)

- Wykorzystanie techniki aktorskiej w praktyce scenicznej (2014, prowadzący Bernard Krawczyk)

Absolwenci Anny Robakowskiej występują obecnie w Teatrach Muzycznych na terenie całego kraju jak i w Zespole Pieśni i Tańca  "Mazowsze"  oraz "Śląsk".

Przystań Artystyczna Adama Sypniewskieg ul. Wergiliusza 47b 60-461 Poznań, Strzeszyn Grecki