Adam Sypniewski

Założyciel i główny pomysłodawca projektu Edu-Arte- Warsztatownia Artystyczna działającego aktualnie pod nazwą Przystań Artystyczna Adama Sypniewskiego.

Swoją przygodę z muzyką rozpoczął od nauki gry na gitarze w 1981 r. u Pana Krzysztofa Białego w dzisiejszym Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

Następnie, uczęszczał do klasy gitary w Państwowej Szkole Muzycznej II st. na ul. Głogowskiej w Poznaniu oraz ukończył Studia magisterskie na Wydziale Muzykologii Akademii Muzycznej w w Poznaniu. Uprawnienia pedagogiczne uzyskał na Akademii Muzycznej  w Łodzi.

Od 1994 nauczał w Państwowej Szkole Muzycznej II st. w Szczecinku. Prowadził także zajęcia terapii muzycznej w Domu Samopomocy Środowiskowej "Walentynka" w Szczecinku.

W 2009 rozpoczął działania edukatorskie związane z nauką gry na instrumentach na terenie Poznania i stworzył projekt Edu-Arte aktualnie Przystań Artystyczna Adama Sypniewskiego.

 Jest pomysłodawcą i głównym organizatorem pierwszego konkursu gitarowego w Poznaniu adresowanego do amatorów pn. "Poznańska Wiosna Gitarowa”, który od 2011 roku przyciąga szerokie grono miłośników gry na gitarze z całego kraju.

Prywatnie miłośnik sportów wodnych, żeglarstwa i morsowania.

Kinga Staut

Tancerka, wokalistka, autorka tekstów, pedagog.

Z Przystanią Artystyczną Adama Sypniewskiego związana od samego początku jej działalności.

Urodzona w Szczecinie swoją przygodę z tańcem zaczęła już w wieku 13 lat.

Pobierała lekcje tańca min. w PINEAPPLE DANCE STUDIO w Londynie.

Regularnie regularnie rozwija swoje umiejętności taneczne uczestnicząc w Warsztatach Tańca Współczesnego organizowanych co roku przez Polski Teatr Tańca w Poznaniu.

Wielokrotna laureatka konkursów tanecznych i wokalnych.

Prywatnie miłośniczka... tańca!

Zofia Lewandowska-Murgatroyd

Absolwentka Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia oraz Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu klasy klawesynu.

Po studiach w Polsce ukończyła także studia podyplomowe z wykonawstwa muzyki dawnej w Yorku w Wielkiej Brytanii. Zarówno tam jak i w Poznaniu, już podczas studiów pracowała na uczelni jako akompaniatorka studentów Zakładu Instrumentów Historycznych.

Uczestniczka i laureatka konkursów muzyki solowej i kameralnej.

Brała udział w wielu projektach orkiestrowych i kameralnych, koncertując także solowo w wielu krajach Europy, m. in. na Węgrzech, w Niemczech, Luksemburgu, Wielkiej Brytanii i Polsce.

Od czasów studenckich uczy dzieci i dorosłych gry na pianinie i fortepianie.

Prywatnie miłośniczka filmów kostiumowych oraz tańca irlandzkiego.

Anna Biniaś

Anna Biniaś jest absolwentką Royal College of Music w Londynie w klasie lutni prof. Jakoba Lindberga.

Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku sześciu lat, ukończyła klasę fortepianu w POSM I st. im. H. Wieniawskiego w Poznaniu, a następnie klasę gitary klasycznej w POSM II st. im. M Karłowicza.

W 2012 roku uzyskała tytuł zawodowy muzyka.

Anna posiada ponad 4-letnie doświadczenie w nauczaniu dzieci i dorosłych gry na gitarze.

Jej uczniowie uzyskują najwyższe wyniki na egzaminach (m.in. ABRSM w Wielkiej Brytanii), a także stypendia muzyczne.

Program realizowany na zajęciach jest dostosowany do potrzeb, możliwości i zainteresowań ucznia.

Anna Robakowska

Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, Wydział Wokalno-Instrumentalny, kierunek Wokalno-Aktorski. 

Na swoim koncie posiada szereg koncertów solowych oraz udział w takich wykonaniach jak "Polskie Requiem" Krzysztofa Pendereckiego w na festiwalu muzyki współczesnej Vratislavia Cantans czy na Festiwalu w Münster Pasji wg. św. Łukasza  Krzysztofa Pendereckiego.

Ukończyła także min. następujące kursy i szkolenia:

- Emisja głosu w musicalu, zastosowanie metody (SLS) (2018, prowadzący Marta Florek)

- Mowa ciała na scenie i w życiu (2017 , prowadzący Ireneusz Krosny)

- Emisja głosu, dykcja w musicalu i rozrywce (2015)

- Wykorzystanie techniki aktorskiej w praktyce scenicznej (2014, prowadzący Bernard Krawczyk)

Absolwenci Anny Robakowskiej występują obecnie w Teatrach Muzycznych na terenie całego kraju jak i w Zespole Pieśni i Tańca  "Mazowsze"  oraz "Śląsk".

Katarzyna Zalewska

Fotografka z kilkunastoletnim stażem, studiowała, między innymi, historię sztuki na rzymskich uniwersytetach La Sapienza i Gregorianum, fotografię w Scuola Romana di Fotografia oraz Instituto Europeo di Design w Mediolanie.

Specjalizuje się w fotografii scenicznej, muzycznej i baletowej.

Swoje prace pokazywała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych między innymi w Rzymie, Mediolanie, Hamburgu i Poznaniu.

Strzeszynianka od ponad dekady, lubi dzielić się wiedzą i działać w lokalnej społeczności.

Maria Tomczak

Po raz pierwszy zetknęłam się z jogą 8 lat temu. Po dwóch latach praktyki hatha yogi za namową przyjaciół trafiłam na zajęcia ashtanga vinyasa yogi – ta podróż nadal trwa a ja płynę z jej prądem..

Moim marzeniem jest dzielenie się jogą. Nie tylko dobroczynną asaną i techniką na macie, ale też jej szerszym kontekstem – oddziaływaniem na ciało oraz psychikę, codzienne wybory i styl życia. Staram się nieustannie pogłębiać doświadczenia zdobyte na macie i wiedzę. Wzięłam udział w wielu warsztatach z dziedziny jogi:  m.in. z Mateuszem Dekerem, Marią Stróżyk, Basią Lipską, Maxem Czenszakiem, Davidem Keilem, Mateuszem Stańczakiem, Davidem Garrigues, Dany Sa, Stu Girlingiem, Nancy Gilgoff, Ty Landrum  oraz Manju Joisem.

W sierpniu 2015 r. spełniło się jedno z moich marzeń: poznałam wielkiego nauczyciela jogi -  Sharatha Joisa, w trakcie jego europejskiej trasy w Kopenhadze. Luty 2016r. i marzec 2017r. spędziłam w Mysore w południowych Indiach, gdzie praktykowałam jogę w Instytucie Ashtanga Yogi Shri K. Patthabi Jois’a pod czujnym okiem Sharatha Jois’a. W czerwcu 2016r. ukończyłam Teacher Training Course organizowany przez Manju Joisa i Andreę Lutz w Berlinie. Nauczam od 3 lat.

Karolina Adamska

Joga nie jest religią. Nie jest też sportem. Joga jest dla każdego, kto jej da szansę na poznanie. Dla jednych będzie dbaniem o ciało, dla innych o duszę. Dla tych, którzy się z nią zaprzyjaźnią będzie przewodnikiem w budowaniu harmonii między jednym a drugim. Joga jest cierpliwa. Nie ocenia, nie porównuje, nie poucza, nie krzywdzi.

Również nie wymaga, choć zręcznie wpływa na Twoje dążenie do wymagania od siebie. 

UMIEJETNOŚCI:

Certyfikowany nauczyciel jogi w nurcie VINYASA YOGA / Kurs nauczycielski 05.10.2018. – 17.02.2019. w Studio Namaste Yoga, ul. Kordeckiego w Poznaniu.

Certyfikat Yoga Alliance; 

Od października 2019r do marca 2020r – będę uczestnikiem kursu nauczycielskiego “Joga w ciąży” – prowadzący Agnieszka Bera, Yoga Loft., po ukończeniu którego otrzymam certyfikat nauczyciela jogi w ciąży i okresu po ciąży.

Warsztat “Bezpieczeństwo na macie cz. I i II” - Mateusz Stańczak; marzec i maj 2019r.

Warsztat “Medytacja wg Sufich” - Maciej Wielobób; czerwiec 2019r.

Trening MBSR Redukcja Stresu oparta na Uważności październik – listopad 2015r. Prowadząca – Joanna Nogaj – certyfikowany nauczyciel MBSR, Członek Polskiego Towarzystwa Mindfulness

Warsztat “Joga akademicka”,  styczeń 2014r.– pod kierunkiem profesora Janusza Szopy

2013-2018 Pięcioletnia praktyka Sivananda Yoga pod kierunkiem nauczyciela nurtu Sivananda Yoga

Przystań Artystyczna Adama Sypniewskieg ul. Wergiliusza 47b 60-461 Poznań, Strzeszyn Grecki