Adam Sypniewski

Założyciel i główny pomysłodawca projektu Edu-Arte- Warsztatownia Artystyczna działającego aktualnie pod nazwą Przystań Artystyczna Adama Sypniewskiego.

Swoją przygodę z muzyką rozpoczął od nauki gry na gitarze w 1981 r. u Pana Krzysztofa Białego w dzisiejszym Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

Następnie, uczęszczał do klasy gitary w Państwowej Szkole Muzycznej II st. na ul. Głogowskiej w Poznaniu oraz ukończył Studia magisterskie na Wydziale Muzykologii Akademii Muzycznej w w Poznaniu. Uprawnienia pedagogiczne uzyskał na Akademii Muzycznej  w Łodzi.

Od 1994 nauczał w Państwowej Szkole Muzycznej II st. w Szczecinku. Prowadził także zajęcia terapii muzycznej w Domu Samopomocy Środowiskowej "Walentynka" w Szczecinku.

W 2009 rozpoczął działania edukatorskie związane z nauką gry na instrumentach na terenie Poznania i stworzył projekt Edu-Arte aktualnie Przystań Artystyczna Adama Sypniewskiego.

 Jest pomysłodawcą i głównym organizatorem pierwszego konkursu gitarowego w Poznaniu adresowanego do amatorów pn. "Poznańska Wiosna Gitarowa”, który od 2011 roku przyciąga szerokie grono miłośników gry na gitarze z całego kraju.

Prywatnie miłośnik sportów wodnych, żeglarstwa i morsowania.

Kinga Staut

Tancerka, wokalistka, autorka tekstów, pedagog.

Z Przystanią Artystyczną Adama Sypniewskiego związana od samego początku jej działalności.

Urodzona w Szczecinie swoją przygodę z tańcem zaczęła już w wieku 13 lat.

Pobierała lekcje tańca min. w PINEAPPLE DANCE STUDIO w Londynie.

Regularnie regularnie rozwija swoje umiejętności taneczne uczestnicząc w Warsztatach Tańca Współczesnego organizowanych co roku przez Polski Teatr Tańca w Poznaniu.

Wielokrotna laureatka konkursów tanecznych i wokalnych.

Prywatnie miłośniczka... tańca!

Leon Miklosik

Urodzony 2 kwietnia 1951 roku w Poznaniu.

Z Przystanią Artystyczną i Edu-Arte Promotion - Warsztatownia Artystyczna Adama Sypniewskiego związany od samego początku jej działalności.

Sędzia szachowy I klasy, sędzia warcabowy III klasy, instruktor dyscypliny sportu szachy.

Sekretarz Klubu Szachowego LECH-WSUS Poznań.

Wieloletni instruktor w wielu klubach szachowych i domach kultury

Jego opowieści o historiach szachowych i wybitnych mistrzach opowiadane podczas zajeć budzą podziw i zainteresowanie nawet i największych urwisów.

Agata Kiesiak

Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Zbąszyniu oraz Państowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Poznaniu w klasie gitary oraz studentka Akademii Muzycznej w Poznaniu i Bydgoszczy w klasie lutni.

Jako gitarzystka zdobyła I-szą nagrodę na Konkursie Gitarowym w Poznaniu w kategorii szkoły muzyczne drugiego stopnia. W tym czasie uczęszczała także na lekcje gitary elektrycznej do Wojciecha Hoffmana.
Jako lutnistka brała udział w Nadnoteckim Festiwalu Muzycznym - Piękny Śpiew w Czarnkowie , projektach orkiestrowych w Bydgoszczy oraz wielu kursach m.in. Letnich Metodycznych Kursach Muzyki Dawnej w Warszawie.
Ukończyła kurs pedagogiczny w ramach Studium Pedagogicznego na Akademii Muzycznej w Poznaniu.
Od kilku lat zajmuje się nauczaniem dzieci i młodzieży gry na gitarze, a także ukulele.
Interesuje się muzyką średniowiecza, renesansu, baroku i współczesną muzyką rozrywkową - rockową i popową.

Oprócz muzyki kocha język norweski i jazdę na rowerze. 

Zofia Lewandowska

Absolwentka Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia oraz Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu klasy klawesynu.

Po studiach w Polsce ukończyła także studia podyplomowe z wykonawstwa muzyki dawnej w Yorku w Wielkiej Brytanii. Zarówno tam jak i w Poznaniu, już podczas studiów pracowała na uczelni jako akompaniatorka studentów Zakładu Instrumentów Historycznych.

Uczestniczka i laureatka konkursów muzyki solowej i kameralnej.

Brała udział w wielu projektach orkiestrowych i kameralnych, koncertując także solowo w wielu krajach Europy, m. in. na Węgrzech, w Niemczech, Luksemburgu, Wielkiej Brytanii i Polsce.

Od czasów studenckich uczy dzieci i dorosłych gry na pianinie i fortepianie.

Prywatnie miłośniczka filmów kostiumowych oraz tańca irlandzkiego.

Anna Biniaś

Anna Biniaś jest absolwentką Royal College of Music w Londynie w klasie lutni prof. Jakoba Lindberga.

Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku sześciu lat, ukończyła klasę fortepianu w POSM I st. im. H. Wieniawskiego w Poznaniu, a następnie klasę gitary klasycznej w POSM II st. im. M Karłowicza.

W 2012 roku uzyskała tytuł zawodowy muzyka.

Anna posiada ponad 4-letnie doświadczenie w nauczaniu dzieci i dorosłych gry na gitarze.

Jej uczniowie uzyskują najwyższe wyniki na egzaminach (m.in. ABRSM w Wielkiej Brytanii), a także stypendia muzyczne.

Program realizowany na zajęciach jest dostosowany do potrzeb, możliwości i zainteresowań ucznia.

Weronika Bartkowiak

Weronika Bartkowiak – absolwentka Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I im. Henryka Wieniawskiego i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu w klasie skrzypiec – „Solnej”.

 

Po zdobyciu w 2013 roku tytułu zawodowego muzyka, pielęgnuje pasję grając w Orkiestrze Kameralnej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz nauczając dzieci i dorosłych gry na skrzypcach.

 

Poza grą na instrumencie kończy studia prawnicze oraz pracuje w kancelarii prawnej, a jej pasją jest nauka języków obcych oraz podróże.

Anna Sieńkowska

Anna Sieńkowska jest absolwentką Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu.

Dyplom z projektowania graficznego obroniła w pracowni ilustracji i typografii prof. Grzegorza Marszałka.

Terapeutka zajęciowa, animator kultury i aktywna artystka.

Od 2014 r. jest współzałożycielką Fundacji ,,Sztuka dla Ciebie” i w ramach Pracowni Garbary30 prowadzi warsztaty malarskie, rysunkowe i rzeźbiarskie a jako Galeria Centralne Oko organizuje wystawy i plenery.

Od kilku lat współpracuje z Centrum Kultury Zamek, prowadząc warsztaty z dziećmi i młodzieżą w ramach wydarzeń: "Biblioteka Wyobraźni" oraz "Na Straży Wyobraźni".

Dziesięć lat temu założyła i prowadzi Szkołę Rysunku i Malarstwa przygotowującą do egzaminów na wyższe uczelnie artystyczne.

Maria Borowy

Zawodowo zajmuje się analizą potrzeb użytkowników i projektowaniem rozwiązań, głównie stron www, aplikacji i narzędzi internetowych. Pracuje jako User Experience Designer w firmie tworzącej oprogramowanie.

Z pasji do jogi stworzyła swój drugi zawód: We wrześniu 2016 roku ukończyła kurs nauczycielski prowadzony przez szkołę Frog Lotus Yoga International w Suryalila Retreat Centre w Hiszpanii.

Jest zarejestrowanym nauczycielem jogi w Yoga Alliance - ogólnoświatowej organizacji skupiającej nauczycieli jogi.

Ukończyła takie szkolenia jak: 21-23.10.2013 Jivamukti Yoga - Dechen Karl Thurman, 21-23.02.2014 Ashtanga - Basia Lipska Larsen, 17-18.05.2014 Ashtanga - Basia Lipska Larsen, 18-29.08.2014 Ashtanga Vinyasa Yoga - Mateusz Deker, 4-5.10.2014 Hatha Vinyasa - Sybille Schlegger, Andreas Ruhula, 18-19.04.2015 Acroyoga Michał Maciaszek, 7-8.11.2015 Acroyoga Michał Maciaszek, 09.01.2016 Ashtanga Second Series - Mateusz Deker, 27.08-16.09.2016 Kurs Nauczycielski 200h - Vidya Jacqueline Heisel, 12-13.11.2016 Kurs podstawowy masażu tajskiego - Alfonso Cazenave, 28-29.01.2017 Kurs joga dla Dzieci - Emilia Burkiewicz

Magdalena Miśkiewicz

Z wykształcenia filolog romański (ukończyła Uniwersytet im. Adama Mickiewicza). Z zamiłowania fotograf i podróżnik.

Absolwentka Studium Fotografii ROE na kierunku: Fototechnik (dyplom państwowy uzyskany w 2012 roku). W ramach nauki w Studium ROE odbyła dwumiesięczny staż w  laboratorium fotograficznym LABO1000 w Schilltigheim (Francja).

Uczestniczka Pracowni Fotograficznej CK Zamek w Poznaniu. Pasjonatka dawnych technik fotograficznych i eksperymentów wokół fotografii. Prowadziła Warsztaty fotograficzne dla dzieci w ramach projektu "Plaża Miejska Chwaliszewo" w 2016 r.

W ramach Kolektywu fotograficznego Pstryk prowadzi warsztaty ciemniowe i z budowania aparatów camera obscura  w poznańskich szkołach.

Prywatnie miłośniczka gór wysokich.

Dagmara Barańska-Morzy

Ukończyła studia na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Jednak życie zawodowe związała z fotografią. 

Studentka na kierunku Fotografia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, absolwentka Programu Mentorskiego Międzynarodowego Kolektywu Fotografów Sputnik Photos w Warszawie, absolwentka studiów podyplomowych na kierunku Fotografia na WSNHiD w Poznaniu/

Uczestniczka Pracowni Fotograficznej CK Zamek w Poznaniu. Pasjonatka fotografii dokumentalnej i kreacyjnej.

Prowadziła warsztaty dla dzieci „Wokół fotografii” w Szkole Podstawowej Nr 28 w Poznaniu.

W ramach Kolektywu fotograficznego Pstryk prowadzi warsztaty ciemniowe i z budowania aparatów camera obscura  w poznańskich szkołach.

Prywatnie miłośniczka podróży, czytania, kawy, toreb i torebek.

Monika Gazecka

Pedagog, trener, socjoterapeutka; kierownik Świetlicy Socjoterapeutycznej i Środowiskowej w Puszczykowie i współzałożycielka Pracowni Rozwoju Osobistego TRAKT.

Doświadczenie zawodowe obejmuje:

  • Konsultacje indywidualne dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

  • Prowadzenie grup dziecięcych i młodzieżowych, między innymi: na obozach socjoterapeutycznych, w Centrum Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży KLUB w Poznaniu oraz w Pracowni Rozwoju Osobistego TRAKT w Poznaniu.

  • Pracę z grupami spotkaniowymi, szkoleniowymi i wsparcia dla dorosłych.

  • Przygotowanie i prowadzenie szkoleń, warsztatów i treningów z zakresu pracy
    z grupą i z rodziną.

  • Pracę w charakterze wykładowcy (od 2005) na uczelniach wyższych; zajmuje się szczegółowo zagadnieniem profilaktyki agresji wśród dzieci i młodzieży, diagnozą i terapią pedagogiczną oraz pracą z rodziną niewydolną społecznie.

Praktykę prowadzi od 2002 roku, stale podnosząc swoje kwalifikacje i poddając swoją pracę superwizji.